Szkoła Podstawowa w KończewicachKościół Parafialny w KończewicachGmina Miłoradz

Skra Kończewice

W sobotę 12 września 2015r odbył się pierwszy mecz na własnym boisku reaktywowanego klubu Skra Kończewice. Jak to się stało, że ponownie powstała Skra Kończewice?

W październiku 2014r Pan Bartosz Recław założył stowarzyszenie, którego głównym celem było reaktywowanie piłkarskiego klubu sportowego Skra Kończewice. Latem  tego roku rozpoczęły się treningi chętnej i bardzo zaangażowanej młodzieży. Rozpoczęły się też starania o dopuszczenie boiska szkolnego do możliwości rozgrywania meczy ligowych. Udało się to dzięki bardzo dużej pomocy i zaangażowaniu radnego Pana Jarosława Muchy oraz fana piłki nożnej Pana Adama Sitańskiego. Dużo też klub zawdzięcza sponsorom, którzy nie żałowali pieniędzy dla ciekawego pomysłu. Na uwagę zasługuje też fakt, że sami zawodnicy bardzo dużo pomogli w sprawach organizacyjnych. To świetni, chętni do pracy i gry chłopacy.

Nie od razu Warszawę zbudowano! Drużyna bardzo się stara, jest w budowie i mamy nadzieję, że już niedługo będziemy się cieszyć z pierwszych zwycięstw. Na pierwszym meczu w Kończewicach gościła TV Malbork. Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu oraz wywiadu z Prezesem Bartkiem i Wójtem naszej Gminy. Serdecznie gratulujemy pomysłodawcom i wykonawcom!!! Powodzenia!

Tutaj obejrzyj skrót meczu i wywiad

 

 

 

 

Comments are closed.